Inhoud omrekenen: ml, liter, m³, gallon, cups

Laatst bijgewerkt:

Formule
1 L = 0,2641721 gal

1 L vult een kubus met ribben van 10 cm (de blauwe kubus).

Een kubus die twee keer zo breed is, bevat acht keer zoveel: een liter is een kubus met ribben van 10 cm, en 8 liter vult een kubus met ribben van 20 cm.

Alle resultaten

mL 1.000
L 1
m³ 0,001
gal 0,264172
gal (imp) 0,219969
qt 1,05669
pt 2,11338
cup 4,22675
tbsp 67,628
tsp 202,884
fl oz 33,814

Snelle tabel: Liter → Amerikaanse gallon

Waarde (L)Resultaat (gal)
0,10,026417 gal
0,250,066043 gal
0,330,087177 gal
0,50,132086 gal
10,264172 gal
1,50,396258 gal
20,528344 gal
51,3209 gal
102,6417 gal

Over het omrekenen van inhoud

Inhoud omrekenen is vooral handig bij koken, bakken, scheikunde en in het dagelijks leven. De liter (l) is de meest gebruikte eenheid voor vloeistoffen. Een Amerikaanse gallon is precies 3,785411784 liter, een Britse (imperial) gallon ongeveer 4,546 liter. Een Amerikaanse cup is precies 236,5882365 milliliter. Amerikaanse en Britse maten verschillen, dus controleer altijd welk systeem een recept gebruikt.

Alledaagse volumes

Volumes uit de keuken en het huishouden. De Amerikaanse gallon (3,785 l) is kleiner dan de imperiale gallon (4,546 l).

HouderLgalfl oz
Theelepel0,0049290,0013020,1667
Eetlepel0,014790,0039060,5
Shotglas0,0440,011621,488
Amerikaanse cup0,23660,06258
Blikje frisdrank0,330,0871811,16
Wijnfles0,750,198125,36
Eén liter10,264233,81
Amerikaanse gallon3,7851128
Emmer102,642338,1
Brandstoftank van een auto5013,211.691
Bad15039,635.072

Geschiedenis van de liter en de gallon

De liter begon als het volume van een kilogram water en eindigde als een gewone kubieke decimeter. De gallons van de Verenigde Staten en het Verenigd Koninkrijk zijn nog altijd niet even groot.

  1. De Algemene Conferentie voor Maten en Gewichten definieerde de liter als het volume van 1 kilogram zuiver water bij zijn grootste dichtheid en bij normale atmosferische druk.
  2. De definitie van 1901 verviel: het woord 'liter' werd een bijzondere naam voor de kubieke decimeter.
  3. Zowel l als L werd toegestaan als symbool voor de liter, omdat de letter l makkelijk met het cijfer 1 wordt verward.
  4. De Britse Weights and Measures Act 1985, die nog steeds van kracht is, definieert de imperial gallon als precies 4,54609 liter.

Bronnen: