Gewicht omrekenen: kg, gram, lbs, oz, stone

Laatst bijgewerkt:

Formule
1 kg = 2,204623 lb

Alle resultaten

mg 1.000.000
ct 5.000
g 1.000
kg 1
t 0,001
lb 2,20462
oz 35,274
gr 15.432,4
st 0,157473

Snelle tabel: Kilogram → Pond

Waarde (kg)Resultaat (lb)
0,51,1023 lb
12,2046 lb
24,4092 lb
511,0231 lb
1022,0462 lb
2555,1156 lb
50110,2311 lb
75165,3467 lb
100220,4623 lb

Over het omrekenen van massa en gewicht

Massa en gewicht omrekenen is vaak nodig bij buitenlandse recepten, het versturen van pakketten, het bijhouden van je gewicht of werk in het lab. De kilogram (kg) is de SI-basiseenheid van massa. Een pond (lb) is precies 0,45359237 kilogram. Een stone, gebruikt in het Verenigd Koninkrijk, is 14 pond. Het vaakst reken je kg om naar pond, voor sport en lichaamsgewicht, en gram naar ounce, voor koken en bakken.

Alledaagse gewichten

Typische massa's, ook de bagagelimieten die mensen het vaakst opzoeken. Een liter water weegt precies 1 kg.

Voorwerpkglboz
Vel A40,0050,011020,1764
AA-batterij0,0240,052910,8466
Tennisbal0,0580,12792,046
Blikje frisdrank (330 ml)0,390,859813,76
Voetbal (maat 5)0,430,94815,17
Liter water12,20535,27
Laptop1,63,52756,44
Pasgeboren baby3,47,496119,9
Huiskat4,59,921158,7
Limiet handbagage817,64282,2
Goudbaar (Good Delivery)12,427,34437,4
Limiet ruimbagage2350,71811,3
Volwassene70154,32.469
Kleine auto1.3002.86645.860

Geschiedenis van de kilogram en het pond

De kilogram was de laatste eenheid van het metrieke stelsel die door een voorwerp werd gedefinieerd: ruim twee eeuwen lang was hij een metalen cilinder in een kluis, tot hij aan een natuurconstante werd gekoppeld.

  1. Een cilinder van platina, de kilogram van de Archieven, werd in Frankrijk de standaard voor massa.
  2. Het internationale prototype van de kilogram, een cilinder van platina en iridium die bij Parijs wordt bewaard, werd de kilogram voor de hele wereld.
  3. Zes landen spraken een internationaal pond (pound) af van precies 0,45359237 kg, de waarde die het nog steeds heeft.
  4. De kilogram werd opnieuw gedefinieerd door de waarde van de constante van Planck vast te leggen, en het prototype was niet langer de standaard.

Bronnen: