Oppervlakte omrekenen: m², are, hectare, acre

Laatst bijgewerkt:

Formule
1 m² = 10,76391 ft²
  • A4-vel, 210 × 297 mm = 0,0624 m²
  • 1 ft² = 0,0929 m²
  • 1 yd² = 0,836 m²

1 m² is de oppervlakte van een vierkant met zijden van 1 m (het blauwe vierkant).

Alle resultaten

mm² 1.000.000
cm² 10.000
m² 1
km² 0,000001
ha 0,0001
a 0,01
in² 1.550
ft² 10,7639
yd² 1,19599
mi² 3,86102 × 10⁻⁷
ac 0,000247105

Snelle tabel: Vierkante meter → Vierkante voet

Waarde (m²)Resultaat (ft²)
110,7639 ft²
553,8196 ft²
10107,6391 ft²
20215,2782 ft²
50538,1955 ft²
1001.076,39 ft²
5005.381,96 ft²
1.00010.763,91 ft²
10.000107.639,1 ft²

Over het omrekenen van oppervlakte

Oppervlaktematen zijn belangrijk in vastgoed, landbouw, bouw en ruimtelijke ordening. De vierkante meter (m²) is de SI-eenheid van oppervlakte. Een hectare (ha) is 10.000 m² en wordt wereldwijd gebruikt voor grond en landbouwpercelen. Een acre is ongeveer 4.047 m² en is gangbaar in de Verenigde Staten en het Verenigd Koninkrijk voor grond en vastgoed.

Alledaagse oppervlaktes

Oppervlaktes van grond, sportvelden en woningen. Een hectare is 10.000 m², een acre ongeveer 4.047 m².

Plekm²ft²ac
Vel A40,06230,67060,00001539
Parkeerplaats12,5134,50,003089
Gemiddeld appartement (EU)1001.0760,02471
Tennisbaan (enkelspel)195,62.1050,04833
Basketbalveld4204.5210,1038
Eén acre4.046,8643.5601
Voetbalveld7.14076.8501,764
Eén hectare10.000107.6002,471
Vaticaanstad440.0004.736.000108,7
Central Park3.410.00036.700.000842,6

Geschiedenis van de are, de hectare en de acre

Het metrieke stelsel gaf grond een eenheid van tien bij tien meter, de are, en een eenheid die honderd keer zo groot is, de hectare. De oudere, Engelse acre is inmiddels ook via de meter gedefinieerd.

  1. Een Franse wet op maten en gewichten voerde de are in, een vierkant met zijden van 10 m, als eenheid voor grond; een hectare is 100 are.
  2. Zes landen spraken een internationale yard van precies 0,9144 m af, maar de Amerikaanse landmeting hield vast aan de iets afwijkende US survey foot.
  3. De Verenigde Staten schaften de US survey foot af: sinds 2023 gebruiken landmetingen in voet de internationale voet van precies 0,3048 m, zodat ook de Amerikaanse acre precies 4.046,8564224 m² is.

Bronnen: